Ülke Tv Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

Ülke Tv

Türkiye, dünya televizyonculuğu açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. En çok televizyon izlenen ülkeler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Teknoloji geliştikçe ve seri üretim daha iyi bir hale geldikçe Türkiye’deki evlerde bulunan televizyon sayısı da artmış ve bazı evlerde televizyon sayısı birey sayısına eşitlenmiştir. Böylesine geniş bir izleyici kitlesi pek tabi yakın televizyonculuk tarihimizde yeni birçok kanalın ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Bu noktada son yıllarda birçok kanal yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ülke TV’dir.

Ülke TV Hakkında

Ülke TV, Kanal 7’nin yayın grubuna bağlı haber kanalı olarak 2006 yılında kurulmuş ve aynı tarihte yayın yapmaya başlamıştır. Kurulduğunda adı Haber 7 olan kanalın bir süre sonra adı değişmiş ve 2 Haziran 2008 tarihinden itibaren Ülke TV olarak yayın hayatına devam etmiştir. Kanal genel olarak haber, kültür, sanat, bilim, düşünce, siyaset, sağlık, kadın, yaşam, güncel ve aktüel gibi çeşitli içeriklere sahiptir. Ülke TV 18 Eylül 2014’ten bu yana HD yayın yapmaya başlamış ve izleyicilerine programlarını yüksek kalite ve çözünürlükte izleyebilme fırsatı sunmuştur. Kanal günümüzde Yeni Dünya Medya grubu tarafından yönetilmektedir. Bu medya grubu ise Beyaz İletişim A. Ş.’ye bağlı bulunmaktadır. Genel yayın yönetmeni Hasan Öztürk olan kanalın genel merkezi İstanbul’da bulunmakta ve kanal yalnızca Türkçe yayın yapmaktadır.  

Ülke TV Programları

Ülke TV’nin de yayın akışı Türkiye’nin diğer haber kanallarında olduğu gibi oldukça çeşitlidir. Bunların arasında haber, belgesel ve güncel yayınlar kanalın başlıca yayınlarını oluşturmaktadır. Kanalın yayını her hafta içi sabah 06.00’da Ülkede Erken Gündem programı ile başlamaktadır. Hafta sonları ise yayın Ülkede Bu Sabah Hafta Sonu adlı haber programı ile saat 08.00’de başlamaktadır. Her akşam saat 18.00 – 19.00 arası Ana Haber bülteni sunulmakta, programın hemen ardından ise “Ölümcül Silah” adlı yabancı dizi gösterilmektedir. Yine kanalın bir başka yabancı dizisi olan “Adaletin Peşinde” hafta içi her gün 17.00’da başlamakta ve Ana Haber Bülteni’ne kadar yayınlanmaktadır. Bunun dışında Ülke TV’de gün boyunca birçok program yayınlanmaktadır.

KANAL LİSTESİ