Tv8 Canlı izle

Tv8

TV8

 

22 Şubat 1999'da MNG Medya Grubu tarafından kurulan kanalın günümüzdeki patronu Türk medya tarihi açısından da oldukça tanınan bir simaya sahip olan Acun Ilıcalı'dır. İlk kurulduğu yıllarda habercilik temasıyla yola çıkılan kanal bu projenin etkisiz olmasıyla farklı bir yayın politikası benimsemiş ve 2003 yılında değişen logosu ve formatıyla ulusal kanallar arasına girmiştir.

 

Acun Ilıcalı ve TV 8

 

2003-2013 yılları arasında MNG Medya Grubu bünyesinde bulunan kanal Acun Ilıcalı tarafından 13 Kasım 2013 tarihinde satın alınmıştır. Bu satın almanın gerçekleşmesiyle yapım haklarının Acun Ilıcalı'da bulunduğu, O Ses Türkiye, Survivor ve Yetenek Sizsiniz gibi Türkiye'nin beğeniyle izlediği çeşitli yarışma programları birer birer TV 8'e transfer olmaya başlamıştır.

Ayrıca bu transferin gerçekleşmesiyle daha önce eğlence temalı yayın yapan kanalda TV 8 Ana Haber, Telegol ve Haber Aktif programları kaldırılmıştır. Bu süre içerisinde kanalın eski çalışanları ile de yollarını ayıran Acun Ilıcalı 2014 yılı itibarıyla Acun Medya'nın elinde bulunan tüm programları TV 8'e taşımıştır. Bu ciddi değişimler ise zaman içerisinde başarıya dönüşmüştür. 

 

Yayın Politikası

 

Acun ilk başlarda kanalda haber, dizi ve spor programı yayınlamayacağını da açıklamıştır. Fakat bir süre sonra bu kararından vaz geçerek Buğra Gürsoy, Beren Gökyıldız ve Leyla Tuğutlu'nun başrollerini paylaştıkları "Kızım" adlı diziyi yayınlamıştır. Tam olarak 34 bölüm süren bu dizi 31 Mayıs 2019'da final yapmıştır. Bu dizi girişiminin ardından Acun Ilıcalı bu kez Star TV'de yayından kaldırılan Jet Sosyete dizisini transfer etmiştir. Gülse Birsel'in senaryosunu yazdığı bu dizi yayınlanan 39. bölümün ardından dijital platformda yayınlama kararı almış ve tv ekranlarına veda etmiştir.

Şimdilerde ise başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un paylaştığı ve senaryosu gerçek bir hayat hikayesine dayanan "Doğduğun Ev Kaderindir" dizisi TV 8 ekranlarında yayın hayatına devam etmektedir. Bunun yanı sıra kanalda Yetenek Sizsiniz, Survivor ve O Ses Türkiye gibi tüm Türkiye'nin beğenerek izlediği yarışma programları da gösterilmeye devam etmektedir. Bu programlar genellikle sezon boyunca farklı zaman dilimlerine dağıtılmakta ve bu şekilde yayınlanmaktadır.

 

 

TV 8 Dizi ve Programları (2021)

 

 

Kırmızı Oda

    

kırmızı oda tv 8Doktor Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanarak çekilen bu psikolojik, dram dizisi Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yerini almıştır. Yaşanmışlıkları tek bir odada konuşularak, hastalarına gerçeği göstermek ve iyileştirmek için kendini mesleğine adamış bir psikiyatristin hikayesini anlatılır. Hayatta çekilen zorluların geleceğe yansıması ve görülen şiddettin geleceğe verdiği yön üzerinde durulan "Kırmızı Oda"  reyting rekorları kırmaya devam ediyor. 


MasterChef Türkiye  

 

masterchef türkiye tv 8Birbirinden iddialı yarışmacıların her gün yemekler pişirip yarıştıkları "MasterChef Türkiye" Türkiye’nin en çok izlenen yarışma programlarından biridir. MasterChef Türkiye TV 8 ekranlarında yayınlanan iddialı yarışmacıların programda kalmak için savaştıkları bir arenadır. Sadece yemeklerin değil stratejilerin de savaştığı MasterChef Türkiye'nin jüri koltuğunda dünyaca ünlü şefler Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu oturmaktadır.


Doya Doya Moda    

 

doya doya moda tv 8Yıllarca ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ideal bedendeki kadınların yarıştığı moda programları aksine bir büyük beden moda yarışması olarak ekranlarda yerini alan "Doya Doya Moda" yoğun bir ilgi ile izleniyor. Birbirinden istekli ve hırslı yarışmacıların giyimlerinin ise Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu, Seray Sever ve Uğurkan Erez’in jüriliği tarafından oylandığı yarışma TV 8 ekranlarında modaya yön vermektedir.


Doğduğun Ev Kaderindir  

 

doğduğun ev kaderindir tv 8Son dönemlerin en fazla konuşulan isimlerinden biri Gülseren Budayıcıoğlu’nun çok okunan kitabı Camdaki Kız'dan esinlenerek senarize edilmiş dizi Zeynep'in uzun aşk hikayesini anlatmaktadır. Çocukken çok ciddi zorluklar çeken aşk kahramanları yıllar geçse de bu yaralarını hala can yaktığını fark eder. Haftalık reyting istatistiklerine bakıldığında "Doğduğun Ev Kaderindir" büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.
 

Survivor Ekstra

 

survivor ekstra tv 8 canlı izleYine TV 8 ekranlarında yayınlanan TV 8 yarışmasının ekrana yansımayan görüntüleri, verilen mücadelelerin arka planları Survivor Ekstra ile ekranlara geliyor. Yarışmaların arka planında neler olduğunu, yarışmacıların günlük hayatlarını nasıl geçirdiklerini ve daha pek çok ekstrayı bu program aracılığıyla izleyebiliyorsunuz. Program, en az Survivor'ın kendisi kadar ilgi görüyor. Yarışma zamanları yayınlanan Survivor Ekstra yeni bölüm ve yeni maceralar ile TV 8 ekranlarında!.

 

 

TV 8 Biten Programlar

 

 

Bir Bilen Bir Pişiren    

 

bir bilen bir pişiren tv 8Her geçen gün daha da büyük bir aile haline gelen "Bir Bilen Bir Pişiren" programı hevesle takip edilen program olma iddiasını koruyor. Sevilen program TV 8 ekranlarında sevenleriyle buluşuyor. Sunumunu Ebru Erke ve Türev Uludağ'ın hazırlayıp sunduğu programda pişirilen lezzetli yemekler ünlü bir konuk ile tadılarak sohbete de doyum olmaz bir hale getiriliyor.

 


Apartmanlar Yarışıyor    

 

apartmanlar yarışıyor tv 8Ekranların sevilen oyuncularından Ümit Kantarcılar’ın sunumu ile gerçekleştirilen "Apartmanlar Yarışıyor" görmeye alışık olmadığımız bir format ile karşımıza çıkıyor. Her hafta farklı apartmanlardan katılarak farklı takımlar oluşturulan programda ciddi bir rekabet söz konusu. En iyi yemeği ben yaparım diyerek kendi apartmanlarında takım kurup yarışmaya dahil olan yarışmacılardan en başarılı olan apartman sakinleri büyük ödülün sahibi olmaktadır.

KANAL LİSTESİ