TGRT Haber Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

TGRT Haber

TGRT Haber kanalı 29 Ekim 2004 tarihinde Huzur Radyo A. Ş. bünyesinde Enver Ören tarafından kurulmuştur. TGRT Haber TGRT bünyesinde daha sonraları ortaya çıkmış bir alt kanaldır. TGRT, 2006 yılında Amerika'nın en büyük medya şirketlerinden biri olan News Corporation tarafından satın alınınca TGRT Belgesel, TGRT Haber, TGRT EU ve TGRT FM İhlas Holding'in bünyesinde faaliyetlerine devam etmiştir.

Daha sonra TGRT'nin adı FOX TV olarak değiştirilmiş ve kanal Türkiye'nin en başarılı ulusal kanalları arasına girmiştir. Bu süreçten sonra TGRT haber ise kendine has tek bir tema üzerinden yayına devam etmiş ve 2006'dan günümüze başarılı bir şekilde yayıncılığını sürdürmüştür. İhlas Yayın Holdign'in bünyesinde bulunan İhlas Haber Ajansı kanal ile ortak hareket etmekte ve ajansa düşen haberler öncelikli olarak bu kanaldan yayınlanmaktadır.

Kanal Hakkında

Kanalın kurulmasından 2013 yılına kadar geçen sürede kanalın sahibi Enver Ören'ken, 2013 yılından günümüze hem kanalın hem de İhlas Haber Ajansının sahibi Enver Ören'in tek çocuğu Ahmed Mücahid Ören'dir. Kanalın genel yayın yönetmenliği Ercan Seki tarafından üstlenilmiştir. Kanalın kurulduğu ilk günden 2014 yılına kadar olan sloganı "Size Yeni Bir Haberimiz Var" iken 2014'ten günümüze "Daima Öncü Daima Önde" sloganı benimsenmiş ve bu slogan kanalla özdeşleşmiştir. Kanalın genel merkezi İstanbul Bahçelievler'de bulunmaktadır.

TGRT Haber yayın akışında yaşam, haber, ekonomi, siyaset, tartışma gibi çeşitli programlar bulunmaktadır. İzleyiciler günün belirli saatlerinde bu programları izleme imkânına sahiptirler. Kanalın kurulduğu dönemden bu yana yayın politikasında pek bir değişiklik olmamıştır. Bunun sebebi kanalın tematik yayın anlayışıdır.

Kanalın karasal olarak izlenme imkânı yalnızca Türkiye'de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kanalı izleyebilmek için Türksat 4A üzerinden Türksat 4A12228 V 8400 5/6 (SD) frekansını girmek yeterli olacaktır. TGRT Haber D Smart 45. kanal, Tivibu 67. kanal, Digitürk 45. kanal ve Kablo Tv 60. kanal üzerinden izlenebilmektedir. Kanalın kendi sitesinde kanala dair gelişmeler takip edilebilmektedir. Kanalın logosu siyah yazılı TGRT Haber yazısının arasına çekilmiş kırmızı bir çizgiden oluşmaktadır. 

KANAL LİSTESİ