Star Tv Canlı izle

Star Tv

Star TV

 

Devlet elinin televizyon sektöründe esnetilmesinin sonucu olarak Türkiye televizyonculuk tarihinde ilk defa özel televizyonlar yayın hayatına başlamışlardır. Star Tv ise bu alanda öncü kanal olarak, Türk televizyonculuk tarihindeki ilk özel kanal unvanıyla 1989 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Kanal resmi olarak 1 Mart 1989 tarihinde Ahmet Özal ve Cem Uzan ortaklığıyla ilk kez İsviçre'de Star 1 adıyla kurulmuştur. Kanal 7 Mayıs 1990 tarihinde ilk test yayınlarını Almanya üzerinden yapmaya başlamıştır. Böylece bu iki kişinin önderliğinde ve yabancı kökenli bir şirketin desteğiyle Türkiye'nin ilk özel televizyonu yayın hayatına başlamıştır.

Kanal ilk kurulduğu günden bu yana birkaç defa el değiştirmiştir ve günümüzde Doğuş Holding grubu tarafından idare edilmektedir. Kanalın mevcut genel patronu ve sahibi ise Ferit Şahenk'tir. 2011 yılından beri Doğuş Grubu tarafından idare edilen kanal Türk kanalları arasında saygınlığa sahip ve öncü kanallar arasında yer almaktadır.

 

Star Tv Yayını

 

Kanal genel yayın yönetmenliğini Ömer Özgüner üstlenilmiştir. Mevcut durumda yayın alanı yalnızca Türkiye ile sınırlı görünse de, kanalın kendisine bağlı Euro Star kanalı ile Avrupa'da da yayın yapılmakta, Avrupa'da yaşayan izleyicilere de ulaşılmaktadır. Kanalın Genel merkezi ise İstanbul’da bulunmaktadır.

Kanal mevcut durumda TURKSAT 4A 12015 H27500 5/6 frekansı üzerinden Kablolu Tv'den yayın yapmaktadır.  Ayrıca kanalın, Digitürk 27. kanal, Filbox 23. kanal, D SMART 24. kanal ve Tivibu 27. kanal üzerinden de izlenme imkânı bulunmaktadır. Kanal ilk HD yayınına 21 Mayıs 2009 tarihinde başlamıştır.

Star TV'de genellikle diziler, yarışma programları ve günlük haber programları yayınlanmaktadır. Hafta boyunca her gün mutlaka en az bir dizi kanalda gösterilmektedir. Ayrıca hafta içi gün içindeki saatlerde de dizi yayınları yapılmaktadır. Bunların yanı sıra kanalı popüler hale getiren bir diğer program türü de gün içerisinde yayınlanan Talk Showlardır.

Her gün saat 19.00'da başlayan ve Nazlı Çelik tarafından sunulan haber bülteni ile gündeme dair gelişmeler izleyicilere aktarılmaktadır.

Kanalın logosunda geçmişten günümüze birçok değişiklik yaşanmıştır. Şuan renkli bir yıldız altındaki star yazısı kanalın resmi logosunu oluşturmaktadır.

 

 

Star TV Dizi ve Programları (2021)

 

 

Demet ve Alişan'la Sabah Sabah 

   

demet ve alişan'la sabah sabahTürkiye ekranlarının en sevilen ve samimi arkadaşlığı olan Demet Akalın ve Alişan dostluğu harika bir  programda bir araya geldi. "Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah" bu ikiliyi evlerinize konuk ediyor. Psikolojiden sağlığa, magazinden yemek tariflerine kadar her şeyin konuşulduğu ve her gün farklı isimleri konuk alan program hafta içi her gün Star TV ekranlarında  yayınlanıyor.

 


Mesut Yar ile Bugün    

 

mesut yar ile bugün star tvTürkiye’de sabah haberleri denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Mesut Yar, Star TV ekranlarında haber severler ile buluşuyor. "Mesut Yar ile Bugün" size günaydın demek için gündemdeki haberleri eşsiz gülümsemesi ile size sunar. Güne gülümseyerek uyanmak ve aynı zamanda gündemden haberdar olmak için "Mesut Yar ile Bugün" hafta içi her gün Star TV ekranlarında yayınlanmaktadır.


Gerçeğin Peşinde     

 

gerçeğin peşinde star tvSerap Paksöz'ün sunumuyla Star TV izleyicileri ile buluşan program "Gerçeğin Peşinde" yaşanmış hikayeleri konu alan eşsiz bir programdır. Faili bulunamamış dosyaların karanlık yüzünü aydınlatmak ve yalanın olduğu her bünyedeki maskeleri düşürmek için her gün kamera karşısına geçer. Ayrı olanların kavuştuğu, cinayet ardındaki sır perdelerinin aralandığı, insanların yüzlerini güldürmek için verilen emeğin izlenebileceği "Gerçeğin Peşinde" izleyen herkesi derinden etkileyecektir.


Seni Çok Bekledim    

 

seni çok bekledim star tvÖzcan Deniz’in senaryosunu kaleme aldı ve aynı zamanda başrolünü üstlendiği "Seni Çok Bekledim" Star TV ekranlarında sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Dram türündeki senarize edilen bu televizyon dizisi yönetmenliğini ise ünlü yönetmen Şahin Altun üstlenmiştir. Türk dizi dünyasının önemli yapılarından biri olan "Seni Çok Bekledim"  DNZ Film yapım şirketinin ses getiren projelerindendir.


Menajerimi Ara    

 

menajerimi ara star tvTürkiye’nin önde gelen film yapım firmalarından biri olan Ay Yapım'ın güçülü bir projesi olan, aynı zamanda yönetmenliğini de Ali Bilgin’in üstlendiği, senaryosu güçlü Türk yapımı televizyon dizisi "Menajerimi Ara" dram ve komediyi harmanlayarak ekranlara geliyor. Dizinin en ilgi çekici kısmı ise sinema ve dizi sektöründeki oyuncuların konuk alındığı ve bu konukların kendilerine oynadığı sahnelerdir.


Sefirin Kızı    

 

sefirin kızı star tvSefirin Kızı dizisinin başrollerinde Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu yer almaktadır. Nare ile Sancar’ın destansı aşkı anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Emre Kabakuşak vardır. Fakir bir aileden gelen Sancar, çocuk yaşta Bodrum'a tatile gelen bir büyükelçinin kızı Nare'ye aşık olur. Kavuşmak için çok zorluk çeken çiftin kavuştuğu gece ise Nare ortadan kaybolur.

 

 

Vahe ile Evdeki Mutluluk

 

vahe ile evdeki mutluluk star tvTürkiye’nin sevilen ve sempatik yüzlerinden biri olan Vahe Kılıçarslan, Türkiye’de misafir olduğu evlerdeki aileleri sevindirmeye devam ediyor. Her hafta Türkiye’nin farklı bir ilinde, farklı bir eve konuk olan Vahe, konuk olduğu evleri yeniden dekore ediyor ve ailelere yepyeni bir yaşam alanı sunuyor. Star TV’nin sevilen programlarından olan Vahe ile Evdeki Mutluluk yeni bölüm ile her Cumartesi günü saat 12:00’de ekranlara geliyor.

 


Star TV Final Yapan Diziler

 

 

Sol Yanım     

 

sol yanım star tvUsta senarist Melis Cemil’in kaleme alırken, yönetmen koltuğunda usta oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan'ın oturduğu "Sol Yanım" dizisi Star TV’de sevenleriyle buluşuyor. Özge Yağız, Cemre Baysel Tolga Mendi başrollerini  oynadığı dizi Star TV’de yayınlanmaktadır. BKM Film imzalı dizi kendinden sıkça bahsettirmenin yanı sıra ciddi bir hayran kitlesi oluşturmayı başarabilmiş durumdadır.

 

Babil    

 

babil star tvTürkiye’nin kendinden sıkça bahsettiren ve projelerinin başarılarının reddedilemeyeceği film yapım firması olan Ay Yapım 17 Ocak 2020 tarihinde "Babil" dizisinin ilk bölümünün yayınlanmasından gündeme bomba gibi düştü. Güçlü bir senaryoya sahip olan "Babil" dizisi türk yapımı sayılı psikolojik gerilim türündeki televizyon dizilerinden biridir. Halit Ergenç’in başrolünü oynadığı dizi Türkiye’nin en çok izlenen ve sevilen dizilerinden biridir.

 

İyi Günde Kötü Günde    

 

iyi günde kötü günde star tvBir romantik komedi yapıtı olan "İyi Günde Kötü Günde" Star Tv’nin sevilerek izlenen dizilerinden biridir. Sevdiği adamla evleneceği gün nikah masasında terk edilen bir kadının acı dolu hikayesi ile serüven başlar. Serüvenin devamında ise sevdiği adamın düğününü organize etmek zorunda kalması işleri daha da çığrından çıkarır. Elçin Sangu’nun başrolünü üstlendiği dizi Star TV'de yayınlanmaktadır.

KANAL LİSTESİ