NTV Canlı izle

NTV

NTV, tam adıyla Nergis TV olarak bilinen bir haber kanalıdır. NTV Türkiye'nin ilk haber kanalı olma özelliğinin yanında tarafsız haber yapması onu rakiplerinden ayırır. Yıllardır sektörde yer almaya devam NTV haber kanalı gündemi yakından takip ederek doğru ve tarafsız haberleri izleyicilere aktardığı için geniş izleyici kitlesine sahiptir.

 

NTV Ne Zaman Kuruldu?

 

1 Kasım 1996 yılında test yayınlarına başlayan NTV 8 Kasım 1996 yılında resmi yayınlarına geçiş sağlamıştır. Nuri Çolakoğlu ve Cavit Çağlar kuruluş yıllarında bir beraber karar vererek bu kanalın kurulmasında öncülük etmiştir.

 

Nuri Çolakoğlu televizyoncu ve gazetecidir. Türk kanalları arasında özel bir haber kanalının olmadığını fark edince haber kanalı kurmaya karar vermiştir. Ancak kanala isim verme konusunda bir kaç tereddüt yaşamıştır. Kendisi karar veremeyince Cavit Çağlar’dan yardım istemiştir. Cavit Çağlar, holdingin ismi olan Nergis isminin olmasını teklif etmiştir. Ortak bir karardan sonra bu tarafsız haber kanalı Nergis TV yani NTV olarak yayın hayatına giriş yapmıştır.

 

Günümüzse NTV kanalı el değiştirmiş olsa da isim hakkı Cavit Çağlar’a aittir. İzleyenler tarafından haber kanalının ismi çok benimsenmiştir. Hatta tahminlerimize Nergis TV olarak adlandırıldığını bilmeyenlerin sayısı oldukça fazladır. NTV Haber kanalı kurulduğu ilk günden itibaren binlerce izleyiciye hitap etmiştir. Günümüzde en çok takip edilen tarafsız kanallardan birisidir.

 

NTV Sahibi Kimdir?

 

Türkiye'nin ilk haber kanalı olan Nergis TV 1996 yılında Nuri Çolakoğlu ve Cavit Çağlar tarafından kurulmuştur. NTV kanalı 1999 yılında Doğuş Yayın Medya Grubu tarafından el değişmiş, kanalın tüm hakları satın alınmıştır. 1999 yılında olan bu değişimden sonra günümüze kadar kanal sahibi değişmemiş, Doğan Medya Grubu tarafından yönetilmiştir.

 

Nergis Holding sahibi olan Cavit Çağlar kanalın ilk sahibi ve kurucusudur. Ajansın değişmesinden ötürü ajans ile birlikte sahibinde de farklılıklar olmuştur. Doğuş Medya Grubu sahibi 1999 yılında Ayhan Şahenk’ti. Ayhan Şahenk vefat ettikten sonra Ferit Şahenk Doğuş Holding başına geçmiştir. Nergis TV' nin sahibi kimdir gibi soruların cevabı Ferit Şahenk olarak cevaplanmaktadır.

 

NTV Genel Yayın Yönetmeni Kimdir?

 

Bünyesinde birden fazla kanal barındıran Doğuş Medya Yayın Grubunun kuruluşunda birden fazla yayın yönetmeni bulunmaktadır. Nermin Yurteri, Nergis TV genel yayın yönetmeni olarak iş yapmaktadır.

 

NTV Hangi Tür Programlar Yapmaktadır?

 

Nergis TV güncel haber kanalı olarak bulunduğu için, diğer haber kanallarından farklıdır. Nergis Tv' yi farklı kılan ise içeriğinde sunulan programlardır. Birçok haber kanalı günümüzde siyaset, gündem ile ilgilenmektedir. Ancak NTV kanalında spor başta olmak üzere sanatsal ve kültürel programlar da yer almaktadır. Gençlere ve yetişkinlere uygun programları 7/24 kanalda izleyicilere iletmektedir.

 

NTV Canlı İzlemek?

 

Bir çok izleyicinin zevkle takip ettiği NTV 'yi canlı izlemek isterseniz, televizyona ihtiyaç duymadan sadece sitemizi ziyaret ederek herhangi bir kesinti ve aksaklık yaşamadan A NTV' nin mevcut yayın akışını ücretsiz, ve pratik bir şekilde takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey herhangi bir İnternete bağlanan cihaz ile sitemize giriş yapmak NTV ' nin isminin ve logosunun bulunduğu alanı seçmenizdir. İşte bu kadar kolay…

 

Yüksek kaliteli HD izleme seçeneği ile izleme zevkinizi bozmadan yayın akışındaki istediğiniz programı izleyebilirsiniz. Genelde haber programı ağırlıklı yayın yapan NTV ile ülke gündemini yakinen takip edebilirsiniz. NTV kanalı takip etmek istiyorsunuz ama televizyonunuz mu yok. Televizyon olmaması sizin bu kanalı seyretmeyeceğiniz anlamına gelmez. İster evde olun ister dışarıda, hiç farketmez internetin olduğu her yerde takip ettiğiniz programların yayınını izleyebilirsiniz. Üstelik televizyon ile kıyasladığınızda görüntüsünde ve kalitesinde herhangi bir dezavantaj yaşamadan NTV haber kanalını online olarak izleyebilirsiniz.

 

NTV Frekans Bilgisi

 

Frekans bilgileri, kanal listesinde bulunmayan kanalı aratmaya yarar. NTV haber kanalı l 2016 yılında HD olarak yayına geçmiştir. D-Smart 31. Kanal, Digitürk 41.kanal, Kablo TV 57.kanaldan yüksek çözünürlük elde edebilirsiniz. Bununla birlikte Tivibu 34. Kanal, Turkcell TV+ 50.kanalda standart yayının üstünde bir kalite sunmaktadır

 

TÜRKSAT 4A frekans bilgileri şu şekildedir:

 

Frekans: 12015

Sembol: 27500

FEC: 5/6

Polar: H

KANAL LİSTESİ