Kanal D Canlı izle

Kanal D

Kanal D

 

16 Eylül 1993 tarihinde test yayınına başlayan Kanal D, Doğuş Yayın Medya Grubu tarafından kurulmuştur. Kanalın sahibi 2018 yılına kadar Aydın Doğan'dı ancak bu tarihten itibaren kanalın idaresi Demirören Yayın Grubuna geçmiştir. Test yayınının ardından 19 Aralık 1993 tarihinde normal yayınını gerçekleştiren kanal, bu tarihten itibaren Türk televizyonculuk tarihindeki yerini almıştır. Kanal D ilk kurulduğu tarihten bu yana her zaman ön planda olmuştur ve halen en çok izlenen ve en popüler kanallar arasında yer almaktadır.

 Kanal diziler konusunda oldukça istikrarlıdır. Neredeyse her sezon yeni bir dizi yayınlamasının yanı sıra, yayınladığı dizilerin uzun soluklu olması, kanalın izleyici kitlesinin kanala olan ilgisinin kaybolmasına müsaade etmemektedir. Bu nedenle Kanal D en çok tercih edilen kanallar içerisinde yer almaktadır. Kanal Türkiye'de en çok dizi yayınlayan kanal unvanına sahiptir. Bunun yanı sıra 2009'dan itibaren alınan verilere göre günümüzde en çok izlenen kanal olma özelliğine de sahiptir.

 

Kanalın Yayıncılığı ve Programları

 

Kanalın genel yayın yönetmeni İrfan Şahin'dir. Kanalın genel merkez olarak hem başkent Ankara'da hem de İstanbul'da iki farklı genel merkez binası bulunmaktadır. Kanal Türkiye'nin yanı sıra Kanal D'nin eş yayın yapan bir diğer kanalı olan Euro D aracılığı ile Avrupa'daki izleyicilerine de ulaşmaktadır. Ayrıca Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs üzerinden de kanalın yayını izlenebilmektedir.

Kanal adının açılımı ilk kurulduğu yıllarda Kanal Doğuş iken daha sonra Aydın Doğan'a ithafen Kanal Doğan olarak değiştirilmiştir. Kanal Digitürk 24. kanal, D Smart 22. kanal ve Filbox 21. kanal üzerinden izlenmektedir. Kanalın frekans ayarları ise 12034 V 27500 5/6 ayarları girilerek izlenme imkânı bulunmaktadır.

Kanalda yayınlanan en eski ve en uzun soluklu dizi Arka Sokaklardır. Bunun yanı sıra kanalda hafta içi her akşam farklı bir dizi yayını bulunmaktadır. Ayrıca kanalda şov programları, yarışmalar, dini ve siyasi içerikli programlarda gösterilmektedir. Gündeme dair yeni gelişmeler sabah ve akşam saatlerinde yayınlanan haber programları aracılığıyla izleyicilere aktarılmaktadır. Ayrıca izleyicilerin Kanal D HD üzerinden tüm bu programları daha canlı bir şekilde izleme imkanları bulunmaktadır.

 

 

Kanal D Dizi ve Programları (2021)

 

 

Sadakatsiz  

 

sadakatsiz kanal dÜç kişilik çekirdek bir ailenin kadını olan Asya'nın eşi Volkan ve oğulları Ali ile olan harika aile yaşanmışlıkları anlatılır. Hep huzur ve mutluluk dolu bir hayat içinde yaşayan bu ailenin yıkılması için tek bir sebep vardır. Volkan'ın atkısında ki sarı saç teli... Aldatıldığını düşünen bir kadının hikayesini ele alan "Sadakatsiz" Kanal D ekranlarında güçlü oyuncu kadrosuyla her hafta sevenleriyle buluşuyor. Psikolojik gerilim türünde olan dizinin başrollerini Cansu Dere ve  Caner Cindoruk paylaşmaktadır.


Hekimoğlu    

 

hekimoğlu kanal dBaşarılı bir doktor olan Ateş Hekimoğlu, bir vakıf hastanesinde uzman doktor olarak görev yapmaktadır. Hayat tarzı ve hastalıklara olan yorumları ile alışılagelmişin dışında olan karakterin, vaka çözerken gösterdiği yoğun dikkat ve başarı insanlara izlenilmesi gereken sahneler sunuyor. Topluma ayak uydurma konusunda başarısız olan Hekimoğlu usta oyuncu Timuçin Esen tarafından canlandırılmaktadır.


Arka Sokaklar  

 

arka sokaklar kanal dAsla yorulmayan şehir İstanbul ve onun yorgun sokakları... Bu yorgun sokakları daha yaşanılabilir hale getirmek için gecesini gündüzüne katan yürekli polislerin hikayelerini konu alan dizi, başarısı ile türk dizi tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biridir. Sevinçten kedere, aşktan yalnızlığa asla ayrılmayan bu koca ailenin serüvenleri "Arka Sokaklar" dizisi ile hayat buluyor.

 


Gelinim Mutfakta    

 

gelinim mutfakta kanal dEkranların neşesi olan Onur Büyüktopçu’nun sunarken içimizi ısıttığı program "Gelinim Mutfakta" gündüz kuşağına renk vermeye devam ediyor. Her gün yayınlanan yarışma programının formatı gereği yarışmacı gelinler, büyük ödülü kazanmak için birbirinden lezzetli ikramları pişiriyorlar. Hazırlanan ikramların puanlanmasında bir çok kriter ile değerlendirilmeye tabii tutulan lezzetlerin jüriliğini ise gelinlerin kendi kayınvalideleri yapmakadır.  

 

Arda'nın Mutfağı

 

arda'nın mutfağı kanal dÜnlü Şef Arda Türkmen tarafından hazırlanan program, gündüz kuşağının en beğenilen yemek programlarından biri. Özellikle ramazan günlerinde benzersiz sofralar hazırlayan Arda Türkmen, en güzel ramazan tariflerini izleyicileri ile paylaşıyor. Birbirinden lezzetli ve sağlıklı tarifler, Arda’nın Mutfağı ile birlikte ramazan sofralarını şenlendiriyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan Arda’nın Mutfağı yeni bölüm ile hafta içi her gün yayınlanıyor. Siz de bu eşsiz tariflerden faydalanın.

 

 

Kanal D Yayında Olmayan Dizi ve Programlar

 

 

Dudullu Postası    

 

dudullu postası kanal dTürkiye’nin en çok satan karikatür ve mizah dergisi olan Penguen için çizilen "Dudullu Postası" şimdi bir dizi! Başarılı bir karikatür serisi olan "Dudullu Postası" serisinden uyarlanan hikaye farklı insanların yaşadıkları semtleri kendi gözlerinden anlattıkları bir hikaye. Haber yapayım derken haber olan gazetecilerin hikayesinin anlatıldığı "Dudullu Postası" Kanal D ekranlarında yayınlanmaktadır.

 

Zahide Yetiş'le Gelin Görün     

 

zahide yetiş'le gelin görün kanal dNeşesi ile yüzlerde bir tebessüme sebep olan Zahide Yetiş bu defa rekabeti bol bir yarışmanın sunuculuğunu yapıyor. 5 gelin ve kayınvalidelerinin bir araya geldiği Zahide Yetiş’le Gelin Görün sevilen bir program oldu. 10.000 liralık ödülün sahibini ise haftanın her gününde farklı bir gelinin evinde konuk edilecek olan diğer misafirler belirleyecek.

 


Çatı Katı Aşk    

 

çatı katı aşk kanal dBirbirlerine tutunarak yaşayan bir aileye bir anda küçük bir yalanla dahil olan Ateş ve Yasemin çiftinin aşk serüveni bir çatı katında başlamaktadır. Bir direnişin ve sabrın hikayesi olan çatı katı aşk hasret duyulan aile bağlarının da izlenebileceği bir dizi olma özelliği taşıyor. Çatı katında çarpışan gözler ile başlayan aşk yalanlarla sınanacak, peki ayakta kalmayı başarabilecek mi?

KANAL LİSTESİ