Kanal 7 Canlı izle

Kanal 7

Kanal 7

 

27 Temmuz 1994 tarihinde Yeni Dünya Medya Grubu tarafından kurulan Kanal 7, bu tarihten itibaren yayın faaliyetlerine başlamıştır. 1992 tarihinde kapatılan Refah Partisi'nin genel başkanı olan Necmettin Erbakan'ın talimatları doğrultusunda kurulan kanal İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan televizyon frekansı üzerinden yayın yapmaya başlamış ve TV ekranlarındaki yerini almıştır.

Kanal 7 kuruluş aşamasında birçok problem ile karşı karşıya kalmıştır. Bunların başında ise maddi problemler gelmekteydi. Bu süreç içerisinde her ne kadar Yimpaş Holding, kanalı finanse etme konusunda yardımcı olmuşsa da 2000li yılların başında kendilerinin de ekonomik olarak zor duruma düşmesiyle ve desteklerini çekmeleriyle kanalın durumu daha kritik bir hal almıştır.

Şu anda kanal yönetimi Hayat Görsel Yayıncılık tarafından üstlenilmektedir. Kanalın genel yönetmeni ise Zahid Akman'dır. "Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7'de" kanalın günümüzde kullandığı resmi sloganıdır. Merkezi İstanbul'un Eyüp kentinde bulunmaktadır ve kanal faaliyetlerini kurulduğu ilk günden itibaren buradan sürdürmektedir. Kanal 7 yalnızca Türkiye'den değil, ayrıca Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs'tan da yayın yapmaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa'da yaşayan Türkler de Kanal 7 ile ortak ve eş zamanlı yayın yapan Kanal 7 Avrupa üzerinden kanalı izleme imkanına sahip bulunmaktadır.

 

Kanal 7 Avrupa Programları

 

Geçmiş yıllarda genellikle yaşanmış ve ibret alınması gereken olayları dizileştiren kanal son yıllarda bu yayın politikasını terk etmiş ve daha çok pembe diziler ile Hint dizilerine yönelmiştir. Şu anda kanalda en çok izlenen programlar da bunlardır. Kanalın en çok ilgi çeken yapımlarından birisi 2014 yılında başlayarak 2019 yılında final yapan Elif dizisidir.

Bunun dışında Kanal 7'de neredeyse her gün dini programlar yayınlanmaktadır. Her yıl Hz. Yusuf'un hayatını anlatan dizi tekrar tekrar kanalda yayınlanmaktadır. Kanal genellikle kadın ve sağlık programlarına da ağırlık vermekte, bu tarz programlara katılan konuklar izleyicilerin cevaplarını merak ettikleri soruları ele almakta ve değerlendirmektedirler.

Kanalın en çok ilgi çeken yapımları arasında İkimizin Yerine, Bir Aşk Hikayesi, Yemin, Ah Kalbim gibi dizi ve programlar bulunmaktadır. Bu programlar izleyiciler tarafından beğeniyle izlenilmektedir.

 

 

Kanal 7 Dizi ve Programları (2021)

 

 

Emanet    

 

emanet kanal 7Yaşlı babasıyla birlikte yaşayan Seher alçakgönüllü, genç ve güzel bir kızdır. Sakin bir hayata sahip olan bu küçük ailenin ilk sarsıntısı ailenin sevilen ablasının ölmesidir. Vefat eden ablanın bu dünyaya bıraktığı emaneti ise sahip çıkılması gereken beş yaşındaki bir çocuktur. Seher'in zorlu hayat mücadelesi konu alındığı "Emanet" Kanal 7 ekranlarında sevenleriyle buluşuyor.

 

 


Yemin  

 

yemin kanal 7Kanal 7 ekranlarında büyük bir ilgiyle takip edilen "Yemin" 3 sezondur büyük bir beğeniyle takip ediliyor. Önceki sezonlarda hayat hikayesi anlatılan Emir karısının ölmesiyle tamamiyle hayattan kopar. Hayattan kopan Emir'i eşinin emaneti bile tekrar babasını hayata bağlayamaz. Büyük sırların ve serüvenlerinin olduğu "Yemin" yarım kalan aşkın ardından savrulan Emir’in hikayesidir.

 


Masum    

 

masum kanal 7Hindistan’ın önde gelen oyuncularını kadrosunda bir araya getirerek heyecanı yüksek bir dizi ortaya konulduğu "Masum" Türkiye’de her gün saat 16:10’da Kanal 7 ekranlarında yayınlanmaktadır. Okuma yazması olmayan bir kızın inandığı bir ideolojiden yola çıkarak sevginin tüm engelleri yıkacağı düşünülür. Masumiyetin hırsla harmanlandığı "Masum" şimdiye kadar en çok izlenen Hint dizilerinden biridir.
 

 

Gündüz Gece

 

gündüz gece kanal 7Türkiye’nin ve Anadolu’nun eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren bir gezi programı olan Gündüz Gece, ünlü türkücü Kürşat’ın sunumuyla yayınlanıyor. Eğlenceli yorumları ve sempatikliğiyle dikkat çeken Kürşat, en bakir yerleri ve saklı kalmış doğal köyleri keşfederek izleyiciye tanıtıyor. Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gündüz Gece yeni bölüm yayınları ile Türkiye’nin dört bir yanını gezmeye ve içten Anadolu hikayelerini seyirciye anlatmaya devam ediyor.

 

Dünyanın Tadı

 

dünyanın tadı kanal 7Dünyanın farklı yemek kültürlerini ve yerel tatlarını dolu dizgin bir sunumla ekranlara getiren Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç sunuculuğunda yayınlanıyor. Seçkin mutfak yemeklerinden özel tariflere ve merak edilen sofra adaplarına kadar pek çok bilgi de programdaki yerini alıyor. Değişik yemek yeme alışkanlıklarını ve en bilindik  lezzetleri seyirciyle paylaşan Dünyanın Tadı yeni bölüm ile Cumartesi günleri 15:00’da Kanal 7’de yayınlanıyor.

 

Cuma Sohbetleri

 

cuma sohbetleri kanal 7İslamiyet’i gelecek kuşaklara doğru bir şekilde anlatmak, ahiret yaşamına katkı sağlamak ve yaşamı güzelleştirmek için gerekli bilgilerin tümü Cuma Sohbetleri yeni bölüm yayını ile ekrana geliyor. Ekranların sevilen yüzü Muhsin Bay ve Necmettin Nursaçan ikilisinin anlatımıyla ekrana gelen Cuma Sohbetleri, Müslümanların en kutsal günü olan Cuma günlerinde İslami bilgileri paylaşıyor. Manevi hayat sorunları ve izleyicilerden gelen sorular bu programda yanıt buluyor.

 

 

Kanal 7 Final Yapan Dizileri

 

 

Aşk Bir Rüya     

 

aşk bir ruya kanal 7Türkiye’de hint dizilerinin en çok yayınlandığı kanal olan Kanal 7'de "Aşk Bir Rüya" dizisi 2015 yapımı bir romantik dram dizisidir. Evlilik çağına gelmiş olmasına rağmen kekemelik sorunu sebebiyle güzelliği göz ardı edilen bir kızın hikayesi konu alınmıştır. Kekeme olmasın yanında çok zeki bir kızın yaşadığı zorluklar anlatılır. Yüzünüzü her daim güldürecek olan bu dizi neşenize neşe katacak.

 


Güz Masalı  

 

güz masalı kanal 7Türkiye'de hint dizisi deyince ilk akla gelen kanalda yani Kanal 7'de yayınlanan aşk dizisi olan "Güz Masalı" insanların ilgisini çekmektedir. "Güz Masalı"  dizisi gerek çekim mekanları, şarkıları, müzikleri, elbiseleri, kıyafetleri ile insanları bu diziyi izlemelerine teşvik etmektedir. İntiharın eşiğinden dönen bir kadının hikayesinin konu alındığı "Güz Masalı"  Kanal 7 ekranlarında sevenleriyle buluşuyor.

KANAL LİSTESİ