Kanal 7 Avrupa Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

Kanal 7 Avrupa

Kanal 7 Avrupa, 27 Temmuz 1994 tarihinde kurulan ve Türkiye'de ulusal televizyonculuk alnında önemli bir yere sahip olan Kanal 7'nin Avrupa'da yaşayan Türkler için başlattığı ve asıl kanalla ortak ve eş zamanlı yayın yapan Avrupa frekanslı kanalıdır. Kanal faaliyetlerini Yeni Dünya Medya Gurubu bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kanalın genel yönetmenliğini Zahid Akman üstlenirken, kanal yönetimi ise Hayat Görsel yayıncılık tarafından üstlenilmiştir. Kanalın merkezi kanalın kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü İstanbul Eyüp'te bulunmaktadır.

Kanalın güncel olarak kullandığı slogan "Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7'de" sloganıdır. Kanal yayın politikasını da buna uygun bir şekilde geliştirmiştir. Genel yayın akışına bakıldığında filmler, diziler, kadın, sağlık, yarışma ve eğlence programları kanalın yayın politikasının çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Kanal 7 Avrupa Programları

Geçmiş yıllarda genellikle yaşanmış ve ibret alınması gereken olayları dizileştiren kanal son yıllarda bu yayın politikasını terk etmiş ve daha çok pembe diziler ile Hint dizilerine yönelmiştir. Şu anda kanalda en çok izlenen programlar da bunlardır. Kanalın en çok ilgi çeken yapımlarından birisi 2014 yılında başlayarak 2019 yılında final yapan Elif dizisidir.

Bunun dışında Kanal 7'de neredeyse her gün dini programlar yayınlanmaktadır. Her yıl Hz. Yusuf'un hayatını anlatan dizi tekrar tekrar kanalda yayınlanmaktadır. Bu durum izleyicilerin bu diziye olan ilgisini de açık bir şekilde göstermektedir. Kanal genellikle kadın ve sağlık programlarına da ağırlık vermekte, bu tarz programlara katılan konuklar izleyicilerin cevaplarını merak ettikleri soruları ele almakta ve değerlendirmektedirler.

Kanalın en çok ilgi çeken yapımları arasında İkimizin Yerine, Bir Aşk Hikayesi, Yemin, Ah Kalbim gibi dizi ve programlar bulunmaktadır. Bu programlar izleyiciler tarafından beğeniyle izlenilmektedir.

Kanalın hafta içi haber programları "Kanal 7 Haber Saati'nde" yayınlanırken hafta sonuna denk gelen haberler ise "Hafta Sonu Haberleri" adıyla sunulmaktadır. Bu programlarda günlük yaşanan gelişmeler anlık olarak seyircilere aktarılmakta, izleyicinin gündem hakkında bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra "Kanal 7'de Sabah" ve "Kanal 7'de Sabah Hafta Sonu" programları ile sabah haberleri verilmekte, izleyicinin dün yaşanan gelişmelerden haberdar olması sağlanmaktadır.

KANAL LİSTESİ