Habertürk Canlı izle

Habertürk

Habertürk TV

 

Haber Türk, 20 Mart 2001'de Ufuk Güldemir tarafından kurulmuştur. Ufuk Güldemir 2007 yılına kadar kanalın sahipliğini yapmıştır. 10 Haziran 2007'de Ufuk Güldemir'in pankreas kanseri geçirmesi sonucu hayatını kaybetmesi sonrası kanal, Ciner Medya Grubu'nun yönetimine girmiştir.

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni olan Erdoğan Aktaş, kanal Ciner Medya Grubu'na girdikten sonra da görevine devam etmiştir. Daha sonra 4 Ağustos 2009'da istifa etmiş ve A Haber'de çalışmaya başlamıştır. Boşalan genel yayın yönetmenliği görevine, Habertürk'ün köşe yazarı olan Yiğit Bulut getirilmiştir. Bulut'un görevini bir süre yapmasından sonra Ciner Medya Grubu'nun almış olduğu kararla Yiğit Bulut görevinden alınarak kanal ile ilişkisi kesilmiştir.

 

Kanalın Logosu ve Sloganı

 

Kanalın logosu 2010'a kadar yayının sağ alt köşesinde kullanılmıştır. Daha sonra sağ üst köşeye taşınmıştır. "Haber" ve "Türk" yazılarının altlı üstlü kırmızı yazıyla yazılması ve iki kelimenin ortasından siyah bir çizgi çekilmesiyle Habertürk'ün logosu oluşturulmuştur. Kanalın sloganı 2015'ten beri "Haber Denince Haber Türk"tür. Ayrıca 15 Eylül 2014'ten beri kanal ile eş zamanlı yayın yapan bir HD kanalı kurulmuş ve Haber Türk kanalı izleyenlerine yüksek çözünürlükte yayın kalitesini sunmuştur. Bunun dışında Haber Türk'e bağlı radyo kanalı da bulunmaktadır.

 

Habertürk TV Yayınları

 

Kanal programları gündüz, akşam ve hafta sonu programları olarak 3 başlık altında toplanmaktadır. Gündüz kuşağı,  sunucusunun  Serap Belet olduğu Gün Başlıyor programıyla başlamaktadır. Programda son gelişmeler, hava durumu, spor, siyaset, kültür-sanat ve ekonomi ile ilgili haberler yer almaktadır. Daha sonra Ebru Baki, Serdar Kuter ve Bülent Aydemir'in piyasalar ve gündem hakkında konuştuğu Para Gündem programıyla gündüz kuşağı devam etmektedir. Bunun dışında Spor Bülteni, Hava Durumu, Gün Ortası, Ekonomide Görünüm ve Habertürk Manşet programları da gündüz kuşağında yer almaktadır.

Akşam kuşağında ise saat 17:00'da başlayan Akşam Haberleri bülteni ve Hava Durumu, saat 19:00'da başlayan Ana Haber Bülteni, saat 21:00'da başlayan Türkiye'nin Nabzı haber programı ve saat 23:00'da başlayan Gece Raporu programları yer almaktadır.

Hafta sonu ise eğlence, sağlık ve sinema gibi konuları işleyen programlar yayın akışındadır.

 

 

Habertürk TV Programları

 

 

Gerçek Fikri Ne ?   

 

gerçek fikri ne habertürk tvEren Eğilmez sunumuyla gerçekleşen "Gerçek Fikri Ne?" programı gazetecilerin, vekillerin, profesörleri ve akademisyenleri bir araya gelerek var olan konuda fikirlerini beyan edildiği ve ciddi tartışma ortamları ile ülkenin problemlerinin tartıştığı bir panel programıdır. HaberTürk'ün en sevilen tartışma programlarından biri olması yayınlandığı gün en çok izlenen haber programlarından biri olmasının sebebidir.

 


Açık ve Net  

 

açık ve net habertürkTürkiye’nin önde gelen sunucularından biri olan Kübra Par'ın sorup konukların cevapladı "Açık ve Net" ciddi tartışmalara yer vererek sistem üzerine açılan tartışmaların yer edindiği haber programıdır. Habertürk ekranlarında sevilerek izlenen "Açık ve Net"  farklı görüş ve yapıdan birçok bilim insanı bir araya getirir. Farklı görüşlerin açık ve net bir şekilde tartışıldığı program ünlü isimleri konu eder.

 


Teke Tek  

 

teke tek habertürkÜnlü sunucu Fatih Altaylı’nın sunumu ile gerçekleştirilen "Teke Tek" programı güncel konular üzerine olan fikirlerinin özgürce konuşulduğu güçlü bir programdır. Ciddi bir izleyici kitlesine sahip olan "Teke Tek"  Fatih Altaylı’nın sunumuyla çok daha farklı boyutlara ulaşabiliyor. Saygının korunduğu, seviyeli bir tartışma programı olma özelliği taşıyan "Teke Tek"  HaberTürk'ten haber severlerle buluşuyor.

 


Enine Boyuna  

 

enine boyuna habertürkHülya Hökenek sunumu ile gerçekleştirilen "Enine Boyuna" Türkiye ve dünya gündemindeki problemleri ele alınarak,  boyna incelenmesiyle kaliteli bir haber programı ortaya koyuyor. Özellikle yazar, milletvekilleri ve siyaset bilimcilerinin de katılarak kalitesi yüksek olan bu program Türkiye’nin önde gelen haber programlarından biridir. Gündeme yön veren ve toplumun bilinçlenmesi için izlenilmesi tavsiye edilir.

 


Nedir Ne Değildir? 

   

nedir ne değildir habertürkHaber bülteni denilince akla gelen yeni nesil sunuculardan biri olan Mehmet Akif Ersoy'un sunumuyla gerçekleşen "Nedir Ne Değildir?"  Habertürk ekranlarında en çok izlenen haber programlarından biridir. Gündemin problemlerininin sebepleri ile konuşulduğu "Nedir Ne Değildir?"  farklı kesim ve gruptan konu hakkında bilgili insanların bir araya gelerek tartıştıkları güçlü bir panel programdır.
 

KANAL LİSTESİ