CNN Türk Canlı izle

CNN Türk

CNN Türk

 

11 Aralık 1999 tarihinde ABD kanalı CNN şirketi ile Demirören Holding'in ortak anlaşması sonucu oluşturulan kanalın merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. CNN Türk'ün en ilgi çekici programları arasında "Bir Yudum İnsan", "Oradayım" ve "N1K" bulunmaktadır.

Kanal ilk defa yayın hayatına Doğan Yayın Grubuna bağlı Eko Tv'ye ait karasal frekans üzerinden başlamıştır. Yayına başlandığı ilk dönemlerde kanal yalnızca İngilizceden Türkçeye çevrilen programlara yer vermekteydi. 2005 ve 2008 yıllarında kanal Formula 1'in yayın haklarını satın almış ve bu yarışları yayınlamıştır. Karasal frekansını 2008 yılından itibaren TNT'ye bırakan CNN Türk, bu tarihten itibaren TV5 kanalına ait olan karasal frekansı satın almış ve böylece yeniden çatı antenleri aracılığıyla yayın yapmaya başlamıştır. 2010 yılında CNN televizyonlarına ait olan logoyu sağ alt köşede yayınlamaya başlamıştır. 17. 09. 2012 tarihinde ise 16: 9 yayın formatına geçilmiştir.  Günümüzde kanal CNN Türk Haber Merkezi ve ayrıca Kanal D Haber merkezi olmak üzere 2 farklı yayın yapmaktadır.

Şu anda CNN Türk yalnızca bazı şehirlerde karasal yayınına devam etmektedir. Bunun yanı sıra kanal Filbox, TeleDünya, KabloTv, D-Smart ve Digitürk üzerinden yayınlanmaktadır. 

 

CNN Türk HD

 

CNN Türk HD, 28.03.2013 tarihinde CNN Türk ile aynı zamanda yayın yapan yüksek çözünürlüklü bir kanal olarak kurulmuştur. Bu kanal 18.09.2014 tarihine kadar sadece D-Smart'a ait 30. kanal üzerinden izlenebilirken, bu tarihten itibaren Türksat 4A uydusunun yayına başlamasıyla, Türksat 4A 12245 5/6 frekansından yine D-Smart 30. kanal üzerinden, Kablo Tv 58. kanal üzerinden, Filbox 51. kanal üzerinden, Türksat TKGS 14. kanal üzerinden yayın hayatını sürdürmektedir. Kanal daha önceleri isim logosunun yanında bulunan HD logosunu 12. 04. 2016 tarihinde kaldırmış ve HD yayına CNN Türk adıyla devam etmiştir. 

 

 

CNN Türk Programları

 

 

5N1K 

   

5n1k cnn türkTürkiye’nin önde gelen gazetecilerinden Cüneyt Özdemir’in hazırladığı ve sunduğu  5N1K Türkiye’nin ve dünya gündeminin öne çıkan konu başlıklarının konuşulduğu CNN Türk'ün iddialı haber programıdır. Gündeme dair soruların sorulduğu, cevapların arandığı, tarafsız olarak güncel haberlerin yayınlandığı 5N1K dünya medyasında da dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Cüneyt Özdemir'in anlatımıyla daha kaliteli bir hal alan program küresel haber düzeyinde haberler yayınlar.

 


A'dan Z'ye 

 

a'dan z'ye cnn türkUğur Önver’in CNN Türk ekranlarında sunmuş olduğu "A'dan Z'ye" reyting istatistiklerine bakıldığında Türkiye’de hatırı sayılır ve başarılı haber programlarından biridir. Hafta içi her sabah sıcak gelişmelerin, güncel haberlerin, ekonominin nabzının, sokağın gündemini ekranlarınıza taşıyan Uğur Önver sunuculuk başarısı ile de kendinden bahsettiriyor. CNN ekranlarının en sevilen günlük haber programlarıdan biridir.

 


CNN Türk Ana Haber 

   

cnn türk ana haberHaberin tarafsız ve doğru adresi olan CNN Türk ana haber sunucusu Fulya Kalfa ile her gün canlı olarak yayın yapmaktadır. Hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan tüm gelişmeleri tüm açıklığı, yalınlığı ve doğruluğu ile tartışıldığı ana haber programı Türkiye’nin en çok izlenen haber programlarından biridir. Tarafsız doğru haberin adresi CNN Türk ekranlarında...

 


7. Vites  

   

7. vites cnn türkOtomobil dünyasına dair son gelişmeler, haberler, yenilikler ve test sürüşlerinin ayrıntılarının yayınlandığı "Yedinci Vites" haber programı Sema Emek sunuculuğunda otomobil severlerin ekranlarına geliyor. CNN Türk'ün başarılı programlarından biri olan "Yedinci Vites"  otomobil dünyasının nabzının tutulduğu programdır. Türkiye'nin tek kaliteli otomobil haber programı olan "Yedinci Vites" sevenlerini ekran başına toplamakta iddiasını korumaktadır.

 


Akıl Çemberi  

 

akıl çemberi cnn türkSadece cevapların verildiği değil, aynı zamanda korkusuzca sorularında sorulduğu bir haber programı olan "Akıl Çemberi" Başak Şengül'ün sunumuyla belirli günlerde haber severlerle bir araya geliyor. Soruların sorulup merak edilen yanıtların tartışıldığı program "Akıl Çemberi" CNN Türk’ün prestijli bir haber programıdır. Önce sorular sorulur, daha sonra ise en doğru cevap aranır.
 

KANAL LİSTESİ