Bengütürk Tv Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

Bengütürk Tv

Bengütürk TV, ulusal olarak Türkiye'de yayın yapan en önemli haber kanallarından biridir. Kanalın kuruluşu ve yayına başlama tarihi 2007'dir. Kanalın yayın politikasında benimsemiş olduğu siyasi tutum ve bir siyasi partiye yakınlık gösteriyor olması kanalın kitlesinin de bu siyasi görüşe yakın kişilerden oluşmasına neden olmuştur. Ancak kanal buna rağmen objektif habercilik ilkesini benimsemiştir ve haberlerin sunumunda tarafsız davranmaya özen gösteren bir ekibe sahiptir.

Kanal Hakkında

Kanalın sahibi Ahmet Turgut'tur. Kanalda daha önce genel yayın yönetmeni olarak görev yapmakta olan Murat İde referandum seçimleri sırasında farklı siyasi görüşler taşıdığı için daha sonra kanal bu şahısla olan ilişkisini sonlandırmıştır. Şimdilerde kanalın genel yayın yönetmenliğini Metin Özkan yapmaktadır. Kanal kurulduğu dönemde her ne kadar "Ay Yıldıza Söz Verdik" sloganı ile ön plana çıkmış olsa da 2015 yılında bu sloganı değiştirmiş ve günümüzde de kullandığı "Hayata Doğru Kanal" sloganını benimsemiştir. Kanalın genel yayın akşını güncel, siyaset, haber, sağlık ve yaşam gibi konular oluşturmaktadır.

Bengütürk TV Kanalı İzleme Seçenekleri

Kanalın Türkiye dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve bütün Avrupa ülkelerinden karasal yayın üzerinden izlenebilme imkânı bulunmaktadır. TURKSAT 4A uydusu üzerinden 12423 V 27500 3/4 frekansları ayarlanarak kanala erişim sağlanabilmektedir. Bunun dışında kanal Kablo Tv 49. kanal, Filbox 254. kanal ve D Smart 92. kanal üzerinden izlenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Bengütürk TV kendi resmi internet sitesi üzerinden de yayın yapmaktadır. Kanal tüm programları bu internet sitesi üzerinden yayınlamaktadır. Yani eski programları kaçıran izleyiciler kanalın internet sitesine girerek, kaçırdıkları programları izleme imkânına sahip olmaktadırlar. Ayrıca kanalın canlı yayını da yine bu resmi site üzerinden yapılabilmektedir.

Bengütürk TV kanalı kurulduğu ilk günden bu yana güvenilir yayıncılık noktasında doğru ve güncel haberleri izleyicilerine anında ulaştırma amacı gütmektedir. Kanal her ne kadar belli bir siyasi görüşe sahip olsa da yayıncılık esası olarak bunu izleyicilerine hissettirmemeye çalışmakta ve bunda da oldukça başarılı olmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde Bengütürk TV Türkiye'nin en önemli haber sitelerinden biri olarak sınıflandırılmaktadır.

KANAL LİSTESİ