ATV Avrupa Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

ATV Avrupa

Aktüel Televizyonun kısaltması olan ATV, ATV Avrupa ile Avrupa'da yaşayan Türk izleyicilere yayın yapmaktadır. Kanalın kuruluş tarihi 16 Ekim 1992'dir. Her ne kadar kurucu firması Çalık Holding olsa da günümüzde kanal Turkuvaz Medya tarafından idare edilmektedir. Kanal Atv ekranlarında gösterilen tüm program ve dizileri aynı anda Avrupa'daki izleyicilere ulaştırmaktadır. Bu noktada iki kanal ortak ve eş zamanlı yayın yapmaktadırlar.

Atv'nin en önemli başarısını uzun soluklu dizileri sağlamaktadır. Reyting sıraları göz önünde bulundurulduğu takdirde kanalın yapımcılığını üstlendiği dizilerin her zaman üst sıralarda yer aldığı fark edilmektedir.

Kanalın yayın formatı her türden genel izleyiciyi kapsayan bir politikaya sahip olup kendine has yayıncılık anlayışını benimsemiştir. Bu nedenle kanal her yapımıyla birlikte yeni projeler üretmekte ve bunları geliştirmektedir. Ayrıca Ziraat Türkiye Kupası'nın şifresiz yayın haklarını da elinde bulunduran kanal bu yönüyle özellikle spor programlarına da yayın akışında yer verdiğini göstermektedir. Bütün bu özellikleri göz önüne alındığında kanalın Türk televizyon tarihi açısından bir klasik olduğu belirtilmektedir.

Programlar

Kanalın en önemli ve en uzun soluklu programları arasında Türkiye'de de en çok izlenen programlar arasından yer alan "Müge Anlı İle Tatlı Sert" bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir ekran klasiği haline gelmiş olan "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışma programı da yine Atv'de yayınlanmaktadır. Sadece bu iki programla dahi kanal milyonlarca insanı ekran başına kilitlemeyi başarabilmektedir.

Kanal diziler söz konusu olduğunda da sürekli yeni formatlar ve yeni yüzler ile izleyicileri karşısına çıkmaktadır. Özellikle Aşk ve Mavi adlı yapım Nevşehir'in peri bacalarının etrafında geçen bir aşk hikayesini işleyerek izleyicilerin beğenisini büyük oranda toplamıştır. Bunun yanı sıra Sen Anlat Karadeniz ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi birçok izleyici tarafından ilgiyle takip edilen diziler de yine Atv tarafından yayınlanmaktadır.

Yine kanalın haber programları da ATV kanalı ile ortak yayınlanmakta ve bu programlar uzman bir spiker ve sunucu olan Cem Öğretir tarafından sunulmaktadır. Ana haber bülteninde günün önemli gelişmeleri izleyicilere sıcağı sıcağına aktarılmaktadır. Bu şekilde Avrupa'daki izleyiciler, hem dünya hem de Türkiye'de yaşanan gelişmeleri takip edebilmektedirler.

KANAL LİSTESİ