A Haber Canlı izle

A Haber

A Haber

 

2011 yılında kurulan A Haber, Türkiye'nin en önemli haber kanallarından biri olmasının yanı sıra Türk televizyonculuk tarihinde ilk olarak hd yayın yapan televizyon olma özelliğine de sahiptir.   Türkiye'den başka Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan'da da yayın hayatına devam eden A Haber bir Turkuvaz Medya kanalıdır. Türkiye'deki en popüler haber kanallarından biri olan A Haber'in genel yayın yönetmenliği Abdülhalik Çümen tarafından üstlenilmektedir.

 

A Haber Programcılığı

 

A Haber kurulduğu tarihten bu yana Türkiye'nin en önemli kanallarından biri olmuştur. Kanal Türkiye'de ve Dünyada gerçekleşen tüm gelişmeleri sıcağı sıcağına izleyicilere aktarmaktadır. Son zamanlarda özellikle Atv'nin de Turkuvaz Medya grubuna girmesiyle birlikte yapılan ortaklaşa haber yayınlarıyla birlikte eşine az rastlanır bir başarıya imza atarak Türk ordusunun Afrin Operasyonu an be an canlı olarak yerinden yayınlanmıştır. Bu yayın politikası kanalın Türkiye'nin en önemli haber kanallarından biri olmasını sağlamıştır. Kanalda günlük olarak daha çok haber programları yayınlansa da bunların yanı sıra ekonomi ve spor kanallarına da yer verilmektedir. Ziraat Türkiye Kupası bünyesinde gerçekleşen maçlar da yine ilk turdan itibaren A Haber'de canlı olarak verilmiştir.  

 

A Haber Yayın Akışı

 

A Haber yayını her sabah 05.00'da yayına giren "Sabah Ajansı" ile başlamaktadır.

08.45'te başlayan "Ekonomi Bülteni" programıyla yatırımcılara para piyasaları hakkında bilgi verilmekte, konuyla alakalı özel konukların fikirleri alınmakta ve ekonomi hakkında değerlendirmeler gerçekleştirilmektedir. 

09.45 ve 12.45'te başlayan "Spor Bülteni" programında dünyada sporla ilgili yaşanan gelişmeler sporseverlere aktarılmaktadır.

Saat 10.00'da yayına giren Ajans Bugün programı ile günün gelişmelerinin yanı sıra dün yaşanan gelişmeler de izleyicilere aktarılmaktadır.

Saat 18.00'da Ajans Akşama Doğru yayına başlamakta ve gün içerisinde gerçekleşen gelişmeler hakkında izleyiciler bilgilendirilmektedir. Programın sunuculuğunu Hikmet Öztürk üstlenirken, programa çeşitli konuklar katılmakta ve bu haberciler güne damgasını vuran olayları yorumlamaktadırlar.

23.00'da başlayan Gece Ajansı ile birlikte ise günün son gelişmeleri de dâhil bütün gün boyunca yaşanan gelişmeler yeniden izleyiciye aktarılmaktadır.

Gece saat 02.00'da yayına giren İrem Sansak'ın sunduğu Ajans Yeni Gün ile kanalın günlük yayın akışı tamamlanmaktadır.

 

 

A Haber Programları

 

 

Satır Arası    

 

satır arası a haberÜlkenin ve dünyanın nabzının tutulduğu "Satır Arası" alışılagelmişin dışında bir format sunar. Ekranlardan alışık olduğumuz sabit ekiplerin aksine aynı anda kalabalık ve alanında uzman kişileri konuk alarak daha fazla fikir masaya yatırılır. Ayrıntıların konuşulduğu, detaylar ile bilgilendirmelerin yapıldığı programda yazılan ve herkes tarafından okunan değil, satırlar arasına gizlenen bilgiler gün yüzüne çıkarılır. 

 


Memleket Meselesi    

 

memleket meselesi a haberSıcak ve güncel soruların sorulduğu ve bu sorulan sorulara canlı yayında cevapların arandığı "Memleket Meselesi" A Haber ekranlarının en çok izlenen haber programlarından biridir. Hakan Uysal’ın sunumuyla yönlendirilen "Memleket Meselesi" sadece verilen cevapların değil, sorulan soruların programıdır. Çünkü cevapları bilinen doğrular değil, sorulan sorular oluşturur. Ve cevaplar sorular soruldukça var olur.

 


Kadraj 

   

kadraj a haberBaşarılı sunucu Zeynep Bayramoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen "Kadraj", yüksek haber kalitesine sahip haberlerden oluşan bir bülten oluşturarak gündemin en çok konuşulanlarını ayrıntısı ile veren haber programıdır.  "Kadraj" diğer haber programlarının aksine izleyicilere kendi fikrini asla dayatmaz. Tarafsız olarak yayınlanan haberlerin eşliğinde izleyicisine farklı bir bakış açısı ve yorum yapabilme yeteneği katmayı amaçlar.

 


Düşünce Atlası  

 

düşünce atlası a haberÜlkenin ve dünyanın güncel başlıkları ve geçmişe dair konuşulamayanların konuşularak ayrıntılarıyla masaya yatırıldığı "Düşünce Atlası" Murat Gener'in sunumuyla daha da ciddi bir hal alır. Tarihten bilime, spordan siyasete kadar konuşulması gereken her konuya değinilir. Alanında uzman kişileri konuk alarak ilerleyen programda birbirinden farklı konular üzerine düşünülerek bir toplumsal ve kişisel bir bakış açısı oluşturulması amaçlanır.

 


Perde Arkası 

   

perde arkası a haberGelişen olaylara sadece yüzeysel bir bakış açısı ile değerlendirmek yerine, perde arkasının da topluma gösterilmesi için çalışmalarına devam eden "Perde Arkası"  bu konuda başarısını göstermektedir. Bir çok konuda tartışma ortamı oluşturarak alanında uzman kişileri tek masa etrafında toplayıp doğru ve net çözümleri konuşarak perdenin arkasındakileri gün yüzüne çıkarmak için vardır.
 

KANAL LİSTESİ